info@chillienglish.cz

English with Chilli

Jmenuji se Ilča, ale kamarádi a blízcí mi říkají Chilli. 😊 Jsem online lektorka angličtiny a také jazyková mentorka pro samouky. Posledních pár let žiji v zahraničí a pomáhám lidem s angličtinou online. Angličtina je moji srdcovou záležitostí – je mým každodenním společníkem, mou prací i koníčkem. Dává mi svobodu pohybu a nespočet možností, čímž si plním svůj sen. A ráda pomohu uskutečnit svůj sen i vám – abyste mohli cestovat a domluvit se anglicky všude ve světě tak dobře, jako já

Jakým stylem učím

Mým cílem je probudit u vás nadšení a zápal pro angličtinu. Mé lekce jsou konverzační, trénujeme především mluvení a povídáme si o reálných situacích ze života. Pomohu vám nabýt sebejistotu v mluveném projevu a odbourat zažité chyby. Vše naprosto přirozenou a pohodovou formou.

Ukážu vám způsob, jak se zlepšit nejenom v mluvení, ale také v dalších jazykových dovednostech – rychle, efektivně a zábavně. Budu vás podporovat a vést a také vám poradím, jak se učit. Pomohu vám udělat si z angličtiny přirozenou součást životního stylu.

Radost z vašeho úspěchu – že se zlepšujete, že rozumíte, že plynule komunikujete a že vás to baví, je pro mě největší motivací a odměnou. 🙂

Koho učím

Nejčastěji se na mě obracejí lidé, kteří mají velkou motivaci se učit a potřebují pomocnou ruku, směr a vedení

A jelikož jsem vegetářka a žiji dlouhodobě v zahraničí, tak mě také oslovují lidé s podobným naladěním, cestovatelé nebo lidé, co cestovat chtějí, anebo ti, co v zahraničí žijí a potřebují se domluvit anglicky. 😊 

Specializuji se na věčné začátečníky, mírně a středně pokročilé. 

Co je pro mě při výuce nejdůležitější

Abychom se cítili příjemně a uvolněně a abyste si ze společně stráveného času odnesli co
nejvíce.

Proč mě baví učit

Baví mě poznávat jiné lidi, jejich životní příběhy a zkušenosti (nejen s jazyky). Každá lekce je pro mě výzva a je mi ctí, že mohu být průvodcem zrovna na vaší cestě jazykem. Je pro mě krásné sledovat, jak velký pokrok mohou lidé v krátké době udělat – je krásný pocit vidět plody naší společné práce. Třeba to, když začínáte od úplné „nuly“ a dopracujete se do plynulé konverzace. 

Jak vypadá můj ideální student

Nejlépe se mi spolupracuje s motivovanými lidmi, kteří to myslí s jazykem vážně a jsou ochotní pro to něco sami udělat

Na jaké oblasti angličtiny se zaměřuji

Konverzace, rozmluvení se, odbourávání zažitých chyb, konverzace o každodenním životě a cestovní angličtina. V rámci výukového programu pro samouky také gramatika a další aspekty jazyka.

Jaké je moje vzdělání a zkušenosti

Magisterský titul Anglické filologie na Filozofické fakultě UP v Olomouci.

Brigády, studium a rekreační pobyty v zahraničí (Anglie, Řecko, Portugalsko, Dominikánská republika…).

S lektorováním jsem začala už během svých vysokoškolských studií, a to prostřednictvím soukromých hodin na volné noze, v jazykových školách a firmách na Ostravsku, Olomoucku a v Brně.

V r. 2015 jsem založila svůj vlastní projekt Chilli English a začala se zaměřovat na online lekce.

V r. 2018 jsem se přestěhovala do zahraničí, kde se spokojeně realizuji a pomáhám lidem na cestě jazykem dodnes.

Co mě baví kromě učení

Baví mě moc věcí – každý den je tak krátký! 😊 Velice ráda trávím čas v přírodě a na výletech, baví mě sport a plavání, cvičím jógu. Zajímám se o zdravý životní styl, miluji dobré jídlo a vaření. Od malička se ráda učím, čtu knížky a maluji (zejména mandaly). Baví mě seberozvoj a další jazyky (aktuálně portugalština).

Jaká slova mě nejlépe vystihují

Přátelská, empatická, trpělivá

Jak posouvám svůj lektorský projekt

Zajímám se o nové metody výuky a ráda s nimi experimentuji. Inspiruji se prací lektorů a polyglotů z celého světa (polygloti = lidé, kteří mluví několika cizími jazyky).

A protože je mou snahou předávat angličtinu nenuceně a přirozeně (zábavnou a atraktivní formou), tak jsem aktivní také na sociálních sítích. Sledovat mě můžete na Instagramu a také Facebooku, kam pravidelně přispívám vzdělávacím obsahem.

Kromě toho píšu články na svůj web na blog, kde mimo jiné sdílím osobní povídání o životě v zahraničí.

No a nově pro vás chystám e-book ZDARMA a online kvízy… Je na co se těšit!