info@chillienglish.cz

English with Chilli

Jmenuji se Ilča, ale kamarádi a blízcí mi říkají Chilli. 😊 Jsem online lektorka angličtiny a také jazyková mentorka pro samouky. Posledních pár let žiji v zahraničí a pomáhám lidem domluvit se anglicky na cestách. Angličtina je moji srdcovou záležitostí – je mým každodenním společníkem, mou prací i koníčkem. Dává mi svobodu pohybu a nespočet možností, čímž si plním svůj sen. A ráda pomohu uskutečnit svůj sen i vám – abyste mohli cestovat a domluvit se anglicky všude ve světě tak dobře, jako já

Jakým stylem učím

Nejsem zastánce lekcí á la učitelových přednášek, ráda tvořím lekce společně se studentem s ohledem na jeho potřeby. Angličtinu se snažím vést atraktivní a zábavnou formou, tak aby vás to bavilo. Ráda ukazuji nové a netradiční způsoby, jak se učit, a doporučuji nejrůznější zdroje (klasické i moderní) pro domácí samostudium a každodenní kontakt s angličtinou.

Koho učím

Zaměřuji se na cestovní angličtinu a nejčastěji se na mě obracejí právě cestovatelé (digitální nomádi), lidé, co cestovat chtějí, a nebo ti, co v zahraničí žijí a potřebují se domluvit anglicky. 😊 

Učím věčné začátečníky, mírně a středně pokročilé. 

Co je pro mě při výuce nejdůležitější

Abychom se cítili příjemně a uvolněně a abyste si ze společně stráveného času odnesli co
nejvíce.

Proč mě baví učit

Baví mě poznávat jiné lidi, jejich životní příběhy a zkušenosti (nejen s jazyky). Každá lekce je pro mě jedinečným neopakovatelným zážitkem a je mi ctí, že mohu být průvodcem zrovna na vaší cestě jazykem. Je pro mě krásné sledovat, jak velký pokrok mohou klienti v krátké době udělat – je krásný pocit vidět plody naší společné práce. Třeba to, když začínáte od úplné „nuly“ a dopracujete se do plynulé konverzace. Radost studentů z úspěchu – že se zlepšují, že rozumí, komunikují a že je to baví – je pro mě největší motivací pro to, abych pokračovala s výukou angličtiny i nadále. Tehdy vím, že to smysl.

Jak vypadá můj ideální student

Nejlépe se mi spolupracuje s motivovanými lidmi, kteří vědí, proč se učí jazyk a čeho chtějí dosáhnout. Také se snaží, jsou zvídaví a chtějí se zlepšovat i mimo naše lekce.

Na jaké oblasti angličtiny se zaměřuji

V současnosti se zaměřuji především na cestovní angličtinu, 30min konverzace a online mentoring pro samouky. Velký ohlas mají také lekce na principu „přímých metod“.

V lekcích pilujeme především mluvený projev, gramatiku a slovní zásobu. Je pro mě důležité, aby klient hodně mluvil (více než já) a abychom si povídali anglicky od našeho prvního setkání.

Jaké je moje vzdělání a zkušenosti

Magisterský titul Anglické filologie na Filozofické fakultě UP v Olomouci.

Brigády, studium a rekreační pobyty v zahraničí (Anglie, Řecko, Portugalsko, Dominikánská republika…).

S lektorováním jsem začala už během svých vysokoškolských studií, a to prostřednictvím soukromých hodin na volné noze, v jazykových školách a firmách na Ostravsku, Olomoucku a v Brně.

V r. 2015 jsem založila svůj vlastní projekt Chilli English a začala se zaměřovat na online lekce.

V r. 2018 jsem se přestěhovala do zahraničí a začala se zaměřovat na cestovní angličtinu. Zde se spokojeně realizuji a pomáhám lidem na cestě jazykem dodnes.

Co mě baví kromě učení

Baví mě moc věcí – každý den je tak krátký! 😊 Velice ráda trávím čas v přírodě a na výletech, baví mě sport a plavání, cvičím jógu. Zajímám se o zdravý životní styl, miluji dobré jídlo a vaření. Od malička se ráda učím, čtu knížky a maluji (zejména mandaly). Baví mě seberozvoj a další jazyky (aktuálně portugalština).

Jaká slova mě nejlépe vystihují

Přátelská, empatická, trpělivá

Jak posouvám svůj lektorský projekt

Zajímám se o nové metody výuky a ráda s nimi experimentuji. Inspiruji se prací lektorů a polyglotů (lidé, kteří mluví několika cizími jazyky) z celého světa. Snažím se držet krok s novodobými moderními technologiemi a předvést angličtinu zábavnou atraktivní formou a doporučit ty nejlepší zdroje pro každodenní kontakt s angličtinou.